اگه به دبی مسافرت کردید از مسجد زیبای جمیرا دیدن کنید

مکانهای تفریحی دبی

مسجد جمیرا یکی از نشانه های غالب شهر دبی است

 

مسجد جمیرا یکی از نشانه های غالب شهر دبی است. این سازه سنگی،  ادای احترامی به معماری مدرن اسلامی می باشد که در سنت فاطمی و قرون وسطی ساخته شده است

 

مسجد جمیرا یکی از بارزترین نشانه های محدوده شهر دبی است. مسجد جمیرا از مصالح سنگی دلچسب و تماشایی ساخته شده و نمادی از معماری اسلامی است. برج ها و راس های بلندش منظر زیبایی در آسمان دبی بوجود آورده است.

مسجد جمیرا با مواد ساختمانی مدرن ترکیب شده و یکی از دلنشین ترین مساجد دبی مقرر کرده می شود. مرکز فرهنگی شیخ محمد  بازدید از مسجد جمیرا را برای غیر مسلمانان با نیت ترویج فرهنگی و تجربه دست اول بینش به دین اسلام سازماندهی می کند. تورهای مسجد جمیرا که به وسیله مرکز فرهنگی شیخ محمد سازمان یافته است دنباله رو طرحی سیاسی با اسم درهای باز، ذهن دیزاین دوباره شده تا ملیت های مختلف را گرد هم آورد. این تور هر شنبه، یکشنبه، سه شنبه و پنجشنبه در ساعت ۱۰:۰۰ صبح برگزار می شود.

 مکانهای تفریحی دبی

مسجد جمیرا با مواد ساختمانی مدرن ترکیب شده و یکی از دلنشین ترین مساجد دبی مقرر کرده می شود

 
مسجد جمیرا نمادی از سبک مرتبط به قرون وسطی فاطمی است و مکانی را برای مسلمانانی که برای عبادت گرد هم می آیند ممکن می کند.

موارد ضروری هستند که حاضرین مسجد باید مد نظر قرار داده و آنها را رعایت کنند. اول، همه باید قبل از ورود به مسجد کفش های خود را در بیارند. بدین شکل قوانینی مرتبط به پوشش خوب برای مردان و زنانی که وارد مسجد می شوند می باشد. زنها باید موهای خود را پوشانده و لباس های آستین دار و شلوار یا دامن بلند بپوشند. مردها هم باید شلوار بلند و پیراهن( نه اجباراً آستین بلند) بپوشند.

مکانهای تفریحی دبی

مسجد جمیرا نمادی از سبک مرتبط به قرون وسطی فاطمی است

 
معماری داخلی مسجد جمیرا
دیوار قبله مسجد جمیرا دیواری است که رو به مکه است چرا که این سمت جهت قبله است و مسلمانان باید در زمان نماز بدان جهت بایستند. محراب در مرکز دیوار قبله نمایش دهنده جهت دقیق دعا است. به علاوه از طرف دیگر این محلمقدس ترین مکان در مسجد جمیرا است.

منبر در  مسجد جمیرا سکویی در سمت راست محراب از جایی است که امام، کسی که نماز را رهبری می کند، خطبه های نماز جمعه را معرفی میکند که می تواند به موضوعات مذهبی، اجتماعی و سیاسی مرتبط باشد.

در مسجد جمیرای اسلامی ایجاد هر گونه عکس ها از موجودات زنده به جز گیاهان، که می تواند پرستش شود، منع شده است. با این شرایط به ندرت می توان عکسی را در مساجد یافت. بجای آن، دیزاین داخلی معمولا با الگوهای تزئینی غنی و خوشنویسی عرب تزئین شده است. قبل از ورود به مسجد جمیرا برای نماز، مراسم پاکسازی (وضو) باید انجام شود.

 مکانهای تفریحی دبی

 

    گردآوری:بخش گردشگری خبردون

 

منابع:
dubaisafar.com
ligasht.com