مکانهای تفریحی کیش,گردشگری کیش

جزیرهٔ کیش یکی از جزیره‌های زیبای خلیج فارس

 

آفتاب ساحل و دریای بی مانند و آرامش این تصویری است که از جزیره کیش در فکر بسیاری از گردشگران باقی می ماند و آنها را ترغیب می کند مجددا و چند باره راهی این جزیره شوند. سفری که در آن همه عضو های خانواده می توانند همراه با هم از قابلیت ها و تفریحاتش بهره ببرند با اینحال سهم زنان از گردشگری و قابلیت ها در این جزیره چقدر است؟

 زنانی که تحت نام نیمی از جامعه با تغییر اوضاع اجتماعی و فرهنگی دنبال قابلیت ها ویژه خودشان در قسمت های مختلف می گردند و گردشگری و تفریح یکی از بخش هایی است که بانوان این ایام به آن ارزش فراوانی می دهند ممکن است خیلی ها تصور می کنند گردش در مارکت و پاساژهای مختلف و خرید، اولین و تنها امکان تفریحی جزیره کیش در مارکت و پاساژهای مختلف و خرید اولین و تنها امکان تفریحی جزیره کیش برای زنان است با وجود این که بسیاری از خانم ها برای خرید بهتر و راحت تر به جزیره مسافرت می کنند با اینحال این تمام چیزی نیست که در کیش منتظر بانوان است.

دریا و آفتاب
تصویری که بعد از مسافرت به جزیره کیش در فکر زنان ایرانی باقی می ماند، تصویر روشن و دلچسبی است؛ تفریحات خانوادگی همراه با تفریحات ویژه به خودشان که می تواند ساعت های خوش و شادی برایشان بسازد. امکاناتی که نشاط و هم سلامتی آنها را مدنظر قرار داده و هم خواست های مختلف را با رعایت شئونات و عرف جامعه ایران راضی می کند ممکن است اگر از زنان مسافر جزیره کیش بپرسید چه چیزی از این مسافرت در فکر شان باقی مانده اول از همه به ساحل و دریای آن اشاره کنند شنا در خلیج فارس در فضایی امن و پلاژ ویژه بانوان، یک تجربه به یادماندنی است جداسازی محیط شنای بانوان و مردها در جزیره کیش برخلاف کشورهای حاشیه خلیج فارس، امکان بهره برداری از دریا، آفتاب و قابلیت ها جانبی ساحلی را برای زنان ممکن کرده است.

این پلاژ پلاژهای ویژه بانوان در ساحل با عرضه خدماتی مانند ماساژهای مختلف علاقه مندان فراوانی دارد. مضاف بر اینکه استخر مخصوصی هم برای خانم هایی مقرر کرده شده که با شنا در آب های شور سخت دارند و از این حیث دیگر بهانه ای برای شنا نکردن و انجام ندادن این ورزش مفید باقی نمی ماند! 

کیش،جاهای دیدنی کیشپارک‌های ساحلی و تفریحی از دیدنی‌های کیش می‌باشند

 
با این وجود این، همه قابلیت ها دریایی جزیره کیش نیست. دوست دارید غواصی را تجربه کنید و تا حدودی آن را یاد بگیرید؟ در جزیره کیش امکان غواصی با مربی خانم برای بانوان ممکن شده است. ورزش های آبی مانند جت اسکی و پاراسل هم این ایام علاقه مندان فراوانی بین خانم ها یافته که همه آنها را می توان در آب های نیلگون خلیج فارس و جزیره کیش امتحان کرد. همراه با دریای بی مانند، آفتاب و ساحل جزیره مهلت ویژه ای را برای حل یکی از مشکلات بنیادی سلامت بانوان به وجود آورده است؛ جبران کمبود ویتامین حیاتی D . ویتامینی که خیلی با فرزندان خود راهی کیش می شوند تا فرزندان خردسال شان قادر باشند این ویتامین را بصورت طبیعی دریافت کنند.

این ویتامین که با قرار گرفتن در معرض نور آفتاب به مدت نیم ساعت در روز تأمین می شود با اینحال در شهرهای بزرگ و با آلودگی شدید هوا کمتر این موضوع می افتد و محاسبه عجیبی از کمبود ویتامین D در بین بانوان ایرانی پخش می شود. موضوع ای که می تواند دلیل بروز مشکلات شدید استخوانی و مفصلی، بالا بردن احتمال ابتلا به پوکی استخوان و حتی بیماری ام اس شود. با اینحال با ساحل ویژه بانوان در جزیره کیش، زنان می توانند با خیالی آسوده از نعمت آفتاب استفاده کرده و این ویتامین ضروری را برای بدن شان تأمین کنند.   

کیش,جاهای دیدنی کیش

جزیرهٔ کیش سالانه پذیرای تعداد فراوانی گردشگر داخلی و خارجی است

 
ورزش، سلامتی
قابلیت ها تفریحی ورزشی ویژه خانم ها در جزیره کیش تنها محدود به دریا نیست کمتر کسی است که از تأثیر ورزش بر سلامت بانوان و در حقیقت بالا بردن سطح استاندارد زندگی خانواده بی خبر باشد ورزش حرفه ای، نیمه حرفه ای و آماتور برای بانوان بعد از سال ها بی توجهی، به روش جدی تری در کشور پیگیری می شود و جزیره کیش سعی کرده در این عرصه پیشگام و دارای اختلاف باشد. در جزیره کیش کلاس های مختلف ورزشی مانند پاتیناژ، ایروبیک، پیلاتس و یوگا ویژه بانوان برگزار می شود و کمتر کسی است که برای بهره برداری از این کلاس ها وسوسه نشود.

همراه با اینها دوچرخه و موتور سواری در پیست های ویژه هم از ورزش های پرطرفدار و دوست داشتنی برای زنان ایرانی است و در جزیره کیش محیط امن و استاندارد، مهلت بهره برداری از این ورزش ها را برای زنان ایرانی در سنین مختلف به وجود آورده است. اکنون  از ورزش کمی فاصله بگیریم و سراغ تفریحات دیگر برویم. اگر شانس بیاورید و زمان اجرا کلاس های دوره ای به کیش مسافرت کنید، قادر اید در این کلاس ها هم کمپانی کرده و آموزش مشاهده نمائید در جزیره کیش کلاس های دوره ای آشپزی مدرن و سنتی مانند تهیه «فست فودها» برای زنان برگزار می شود که علاقه مندان فراوانی دارد و خانم هایی را که در جستجوی امتحان دستورهای غذایی تازه و یاد گرفتن آنها هستند، راضی می کند.

 از تفریحات خانوادگی نباید گذشت که دلیل می شود زنان براحتی قادر باشند ساعت های خوبی کنار خانواده هایشان بگذرانند برنامه هایی مانند رالی خانواده که خردادماه امسال در جزیره کیش برگزار شد بهره برداری از کشتی های تفریحی و قایق های کف شیشه ای، سافاری (ماشین سواری در بیابان و کویر) و تورهای سوارکاری این مهلت را برای همه عضو های خانواده و بخصوص زنان ممکن می کند همه این قابلیت ها همراه با زیبایی های طبیعی جزیره کیش و آرامشی که این ایام کمتر در شهرهای بزرگ و زندگی های پر مشغله ما پیدا می شود، دلیل شده جزیره کیش به یکی از پرطرفدار ترین مقصدهای گردشگری برای زنان مبدل شود.

سفری که می تواند زنان را بعد از گذراندن چند روز پر نشاط به همراه تجربه های دارای اختلاف و به یادماندنی، باز هم به زندگی اجتماعی و خانوادگی پر انرژی تر و شاداب تر باز گرداند.

منبع :ایران