۵+۱ منوی برتر در بازی‌های رایانه‌ای و ویدیویی

5+1_Game_Menu_Main

زمانی که دیسک یک بازی را در کنسول‌تان می‌گذارید یا آیکون‌اش را از روی صفحه‌ی کامپیوتر اجرا می‌کنید، اولین چیزی که بازی در مقابل‌تان می‌گذارد، منوی‌اش است. یک منوی خوب، می‌تواند شما را از همان ابتدای کار جذب بازی کند. اگر حس خوبی از منوی بازی بگیرید، با این حس خوب بازی را شروع می‌کنید و تجربه‌ی کلی‌تان از آن عنوان بهتر می‌شود.

منوهای مختلفی در بازی‌های ویدیویی دیده‌ایم. برخی منوها مثل منوی تمام شماره‌های فاینال فانتزی، با موسیقی‌شان کاری می‌کنند که دل‌تان نمی‌آید بازی را شروع کنید؛ بعضی منوها مثل منوی «متال‌گیر سالید ۳»، تعاملی هستند و می‌گذارند در آن‌ها بازی کنید؛ بعضی دیگر هم مثل منوی بازی «اره‌برقی آب‌نباتی»، از نظر هنری جذاب هستند و چشم شما را درگیر نقاشی‌های‌شان می‌کنند.

فکرش را بکنید، خیلی از بازی‌ها را با منوی‌شان به‌خاطر دارید؛ یعنی اگر منوی یک بازی قدیمی را مقابل‌تان بگذارند، حس نوستالژی‌تان گل می‌کند و دل‌تان می‌خواهد دوباره پای آن بازی‌ها بنشینید.

در ادامه، منوهای برتر بازی‌های ویدیویی را از دید خودمان انتخاب کرده‌ایم. احتمالا منوهای دیگری هم در ذهن شما هستند که از قلم افتاده‌اند. حتما از آن‌ها در بخش نظرات برای ما و دیگران بگویید.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

5---LA-Noire۵ – L.A Noire

«نوآر لس‌آنجلس» یا همان L.A. Noire از بازی‌هایی است که حسابی به آن ظلم شده. نوآر لس‌آنجلس یک بازی ماجرایی کلاسیک بود؛ یعنی باید در آن به گشت و گذار در محیط می‌پرداختید، با شخصیت‌های مختلف صحبت می‌کردید و پرونده‌های مختلفی را به سرانجام می‌رساندید. با این حال، متاسفانه بازی شبیه به GTA معرفی شد و اکثر کسانی که از آن انتظار یک GTA در دهه‌ی ۳۰ میلادی را داشتند، ناامید از پای بازی بلند شدند. منوی نوآر لس‌آنجلس از همان ابتدا با یک موسیقی Jazz آرام شروع می‌شود و حس و حال امریکای قدیم را برای‌تان زده می‌کند. آن سایه‌های عمیق و کوچه‌ی سیاه و سفید منوی بازی هم که به جای خود. یک منوی خوب، باید مثل نوآر لس‌آنجلس تمام عناصر بازی را در خودش جای داده باشد.